close
loading

Malowanie gotowych budowli na makietę

Do pomalowania zamków w kolorze potrzebujemy dwa kolory farb: biały, szary ja osobiście używam farb akrylowych Dekorala mają one super własności kryjące i nie wydzielają żadnego zapachu a w dodatku szybko schną. Ale można poeksperymentować z dowolnymi firmami gips jest bardzo dobrym materiałem do malowania można próbować z farbami plakatowymi lecz będzie trzeba pokryć budowle lakierem bezbarwnym

malowanie

 

Potrzebne narzędzia i materiały:

  1. Najważniejsze zaopatrzmy się w stare ubrania oraz zabezpieczmy miejsce pracy podłogę stół

  2. potrzebujemy dwa płaskie pędzelki 1szt 25mm oraz dugi malutki z 5mm szerokości

  3. dwa kolory farby biały i czarny najlepsza farba 0,2l puszeczka starczy farba dekoral

  4. Plastikowe kubki 0,2l

  5. Patyczek do mieszania farb]

  6. Odrobina wody

  7. 2 słoiki. zakręcane.

  8. Ręczniki papierowe (najlepsze z Biedronki )

     

1

Mamy już przygotowany model do malowania, wszystko wkoło zabezpieczone żona lub mama :) wyszła na zakupy możemy wykończyć nasze dzieło

 

2

Do słoika wlewamy  3 części czarnej farby, 1 część białej farby, 2 części wody. Wszystko dokładnie mieszamy. Możemy to wykonać w plastikowym kubku dzieląc go mazakiem na sześć części i wlewając pokoleji składniki. UWAGA z świeżo otwartej puszki bardzo ciężko się nalew trzeba to robić z maksymalną ostrożnością.

 

3

Podobnie postępujemy z kolorem jasno szarym dzielimy kubek na 5 równych części i wlewamy: 1 część czarnej farby, 2 części białej farby, 1 część wody. Wszystko mieszamy do powstania jednolitego koloru. Farby jasno szarej potrzeba bardzo niewiele służy ona tylko do malowania metodą suchym pędzlem (bardzo małe zużycie)

4

 

Najpierw kolorem ciemno szarym dokładnie malujemy spodnią część poszczególnych elementów budowli aż do połowy ścian. dokładnie wcierając farbę aby weszła w wszystkie szczeliny. i oczywiście uwaga na zacieki trzeba ją dobrze rozprowadzić.

 

5

Po pomalowaniu elementów pozostawiamy je  na parę minut do wyschnięcia

6

Obracamy budowle i małym pędzelkiem malujemy dokładnie najpierw środek a później zewnętrzne części budynku. Pozostawiamy do wyschnięcia.

7

Kolor jasno szary nabieramy tylko delikatnie na pędzel i wycieramy paroma ruchami w ręcznik papierowy.

8

Dokonujemy próby na spodzie budowli i delikatnymi muśnięciami pokrywamy środek budowli. Taki sposub malowania uwypukli nam szczegóły struktury kamieni.

9

Czekamy parę sekund składamy budynek i delikatnie muskając malujemy całą zewnętrzną część budynku. co jakiś czas wycierając pędzel w ręcznik. Oczywiście co jakiś czas trzeba leciutko namoczyć pędzel i po wytarciu dalej delikatnie szczotkujemy budowle

10

Następnie moczymy delikatnie pędzelek w samej białej farbie, i wcieramy go w wcześniejszy ręcznik

11

Co spowoduje jeszcze większe rozjaśnienie koloru pędzla

12

Pamiętajmy że budynek musi być złożony inaczej wyjdą nam odcienie po pomalowaniu osobno każdego elementu. tym jasnym kolorem jeszce delikatniej muskamy końcówką włosia detale i ściany co spowoduje piękne ukazanie szczegółów budynku. Nie bójmy się nawet jak nie wyjdzie nam jednakowy kolor prawdziwe kamienne budowle nigdy nie są jednakowego koloru.

13

Po wszystkich operacjach rozkładamy budynek i zostawiamy do całkowitego wyschnięcia Bardzo ważne musimy to zrobić żeby się nam nie posklejał

 

Zostanie nam jeszcze przygotowanie podłoża możemy wykonać wzniesienie ukształtowanie terenu w koło wieży i użyć posypki modelarskiej "trawy" , piasku. Z patyczków od lodów wykonujemy drzwi malując je na kolor jasno brązowy. okucia malujemy cienkopisem. Zapraszam do zabawy.

 
 

Strona poświecona głównie budowie makiet

Za wszelkie błedy ortograficzne przepraszam ciągle nad nimi pracje smiley

telefon: 667301044

formy@ozaoza.pl

 

Powered by: www.cdx.pl