close
loading

Przykładowe wzory posadzki f05 

forma z której wykonasz  elementy ozdobne elementy posadzki. Dzięki tej formie uzyskasz ciekawe elementy posadzki które można wykorzystać w twojej makiecie (na podłogę w wewnątrz zamków jak i na zewnątrz). poniżej przedstawiam zdjęcia  na których pokazałem przykładowe wzory jakie możesz uzyskać dzięki tej formie. z okrągłych elementów możesz uzyskać kolumny oraz podkłady pod posągi Ale jak zwykle zachęcam do własnych eksperymentów.

Forma F05:

 

Instrukcje wykorzystania formy

  1. Najpierw odlej potrzebną  ilość elementów posadzki. Żeby uzyskać bardzo gładkie i dokładne odlewy warto rozcieńczyć płyn do mycia naczyń w spryskiwaczu i przed wlaniem gipsu do formy spryskać ją taką miksturą. Uzyskasz za pomocą tej sztuczki bardzo dokładne odlewy bez pęcherzyków powietrza.

  2. Wysusz je do całkowitej białości ( na zdjęciach poniżej widać że nie wszystkie płytki są jeszcze suche ale ja je tylko układałem jeszcze nie kleiłem.

  3. płytki przed klejeniem warto ułożyć na sucho żeby rozplanować sobie wzór i układ ewentualne różnice wysokości niwelujemy papierkiem ściernym.

  4. Płytki przyklejamy na podstawce (np. sklejka)  lub wyciętym grubszym kartonie ewentualnie płycie korkowej. Musimy już znać mniej więcej wymiary naszej budowli. Pamiętaj jeden klocek to jeden cal czyli 25,4mm

  5. Zobacz instrukcje przycinania cegiełek na pewno się przyda podczas budowy.

 

     
1
2
3
4
5
6
7 Pomocne Linki

Strona poświecona głównie budowie makiet

Za wszelkie błedy ortograficzne przepraszam ciągle nad nimi pracje smiley

telefon: 667301044

formy@ozaoza.pl

 

Powered by: www.cdx.pl